пʼятниця, 30 грудня 2016 р.

Вже рік старий за обрії пливе.
Уже й  Новий стоїть на виднокрузі.
Хай у Новому буде все нове,-
старі лиш вина, істини і друзі!
                                                 Ліна Костенко
    Грудень день за днем наближає нас до казкової, чудесної пори. Ще трохи - і зазирне у вікно Новий рік.І так хочеться потрапити в дитинство і помріяти.
      Хіба це не диво - хоча б на мить знову стати маленьким, затамувати подих і... замріяти. Про те, щоб діти не хворіли, щоб ніколи, ніколи у їхніх очах не було ні горя, ні смутку, а лишень цікавість, хитра іскорка, щире здивування. Про те, щоб серце батьків не точила тривога, а жили  вони довго здорові й щасливі. Загадати й собі щастя: щоб удома чекали ті кого любимо, і щоб любов ця була - взаємна. А ще попросити миру Україні.
   Усі ми такі різні, та загадуючи бажання, дуже схожі між собою. У новорічну ніч потужний світлий промінь безкорисних бажань ми спрямовуємо вищій силі. І, впевнена, вона чує. У такі дива просто  необхідно вірити!!!


четвер, 29 грудня 2016 р.

Новорічне свято

Щоб Новий рік став для дітей справжньою зимовою казкою, фантастичною і сповненою
див, організатори закладу Бродська М.В. і Ткачук Т.А. підготували цікаву святкову програму.
Разом з казковими героями найменші школярі потрапляли у дивовижні новорічні пригодипонеділок, 26 грудня 2016 р.

Доводимо до відома керівників навчальних закладів запис вебінару від 20.12.2016р. щодо ознайомлення та впровадження міжнародного проекту «Альфа» (Система обладнання та платформа для організації онлайн - освіти і створення медіа-простору) за підтримки Інституту модернізації змісту освіти за посиланням:http://aconnect.hoippo.km.ua:8080/p5cty5o7eiv/.
Заповнити анкету учасника до 30 грудня 2016 року за посиланням:https://docs.google.com/spreadsheets/d/1lDtKP6cp8KqBAqwlHsVOKt97GtpW7f3w23Bo8s0E3NI/edit?usp=sharing.
Консультування з координаторами проекту: Всеукраїнським - Золочевська Ольга Федорівна ( 0509109779); регіональним - Кулик Оксана Олександрівна (0676732113); 

понеділок, 19 грудня 2016 р.

Завдання з української мови

1. Доповни текст прикметниками і запиши. Визнач відмінок прикметників.
Над ставком стоїть ... верба. Схилила свої... віти і дивиться у воду. Вітерець гойдає її ... віти, мов ...коси. Плавають біля неї ... каченята.

2. Користуючись прикметниками, опиши білочку.
    Білочка... на зріст тварина. Вона має... шубку. Хвіст у неї ... і ... . Очі білки схожі на ... намистинки. А вушка ...китиці. Весело стрибає по гілках ... господиня.

середа, 14 грудня 2016 р.

Завдання з літературного читання

Самостійно прочитати інформацію про письменника Григора Тютюнника

Прочитайте оповідання " Ласочка"
Знайдіть опис зовнішності лисиці, її рухів, голосу. Запишіть у зошит.
Складіть план  та підготуйтесь до переказу прочитаного.

середа, 7 грудня 2016 р.

100 днів у школі

Здається зовсім недавно для першокласників  лунав  Перший дзвінок. Але вже пройшли місяці напруженої та насиченої праці. І малята - дошкільнята стали справжніми школярами. 100 днів у школі святкували сьогодні Відео  наші першокласники разом із  вчителькою Климець Т.В. та  своїми батьками. Діти продемонстрували чого досягли за 100 днів навчання у школі і дали клятву школяра. Окрім того, вони ще стали" однокашниками", скоштувавши каші з одного горнятка. Відео Тепер поправу можуть вважатися гідними членами великої шкільної родини нашого закладу.Відео
четвер, 1 грудня 2016 р.

Посвята у " Весельчата"

Наша школа славна своїми традиціями. Одна з яких - це посвята учнів 2 класу у " Весельчата". Учні мандрували Веселковою Країною - співали, відгадували загадки, впізнавали героїв казок. Наприкінці свята діти дали урочисту обіцянку: любити й поважати батьків, рідну мову; бути вірними у дружбі, захищати слабших, бережливо ставитися до рідної природи та поважати традиції
Свято на групі продовженого дня

Хоча на вулиці лежить сніг, а  вихованці групи продовженого мали можливість підняти собі настрій , провівши свято краси, фантазії та талантів -" Міс Осінь".  На це свято з особливим нетерпінням чекали  всі діти , оскільки воно асоціюється із веселим настроєм, піснями, змаганнями, чарівною казкою. Гостями свята  були Кіт Базиліо і Лисиця Аліса. Свято надовго запам'ятається учасникам. Адже, кожній учасниці присвоєно титул і  одягнено корону.

Психолого - педагогічний консиліум

1 грудня 2016 року відбувся психолого - педагогічний консиліум на тему « Адаптація учнів 1 класу до навчання в школі в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової освіти».
         У ході консиліуму з’ясовано проблеми адаптації  окремих учнів 1 класу до навчання, виявлені в результаті спостережень вчителями та дослідження практичного психолога. Були надані психолого – медико – педагогічні рекомендації щодо усунення  причин труднощів.

вівторок, 29 листопада 2016 р.

Методичне об'єднання вчителів 1-их класів29 листопада в нашому закладі було проведено міське методичне об'єднання вчителів 1-их класів на тему" Принципи психологічної комфортності і здоров'язбережувального характеру навчально -виховного процесу"
Виступили та представили власний досвід роботи у формуванні здоров'язбережувальної компетентності Парай С.Є., ( Відео) Климець Т.В., Сідлецький А.А., Гучко Л.І. .  Ковалінська А.К., практичний психолог закладу розкрила питання " Вплив емоційного вигорання на здоров'язбереження педагога".  Юрчук М.М., методист МК ознайомила присутніх з навчальними матеріалами , які представлені на платформі  EdEra https://www.ed-era.com/mon.html
переглянути відео


вівторок, 22 листопада 2016 р.

Методичне об'єднання вчителів 4-их класів

22 листопада відбулося міське методичне об'єднання вчителів початкових класів на тему "Формування ключових та предметних компетенцій через інтеграцію навчальних предметів", організоване вчителями 4-х класів нашого закладу.
У роботі засідання розглянуто наступні питання:" Інтегрований підхід до організації навчально - педагогічної діяльності"( Савчук Л.О.), " Методика проведення інтегрованих уроків" ( Біловус С.В.) . Із великим зацікавленням присутні переглядали  та аналізували відеоматеріали  Савчук Л.О., Малишенко Т.С., Савчук А.Є., Ковальчук Н.М., Шатковської А.Х., Біловус С.В., вчителів 4-х класів , які презентували внутріпредметну, міжпредметну, транспредметну інтеграцію.  Вчителі мали можливість висловити власне бачення щодо інтеграції навчальних предметів. Під час роботи засідання Юрчук М.М., методист МК проаналізувала нормативно - правову базу організації навчально - виховного процесу, окреслила форми перевірки формування предметних компетентностей через систему інтегрованих завдань.

пʼятниця, 11 листопада 2016 р.

Конкурс знавців української мови

Уже традиційно 9 листопада в нашій школі проходить конкурс знавців української мови імені Петра Яцика. Свої знання та вміння  перевіряли також і учні 3-4 класів.
Конкурс " Вчитель року- 2017"

Щорічно восени стартує Всеукраїнський конкурс педагогічної майстерності" Учитель року". Цьогоріч справжній іспит на професійну майстерність у І ( міському) етапі Всеукраїнського конкурсу " Учитель року" складали Климець Тамара Володимирівна, вчитель початкових класів та Парфенюк Ольга Романівна , вчитель інформатики.
 Для  них школа – це життя, а вчительський талант – це, насамперед, покликання і невтомна праця над саморозвитком.   
На учасників чекало чимало завдань та випробувань: провести майстер - клас; написати контрольну роботу з методики викладання предмету, педагогіки та  психології; створити та презентувати навчальний проект. Це був лише перший етап  конкурсу, який довів, що наші вчителі толерантні і розумні, творчі і винахідливі, організовані і комунікативні,  …  –  одним словом, професіонали своєї справи.
Вітаємо з перемогою!
Номінація " Інформатика"
І місце- ПАРФЕНЮК ОЛЬГА РОМАНІВНА
Номінація " Початкові класи"
ІІ місце - КЛИМЕЦЬ ТАМАРА ВОЛОДИМИРІВНАчетвер, 6 жовтня 2016 р.

Вітаймо зміни!

Веселе літо згасло. Осінь прийшла-різнобарвна, розмаїта. Пишна, золота й сонячна, а потім сумна, дощова, холодна. А ось і чарівний острівець тепла й сонячної погоди - бабине літо. У кожному куточку блищить сріблясте тонке мереживо павутини. Повільно кружляє в повітрі жовтогарячий листок . Горобина обвисла червоними гронами. Високо в небі роблять своє останнє прощальне коло журавлі. У такі дні на якусь мить душу покриває світлий смуток. Ми поринаємо в роздуми про сенс людського існування. А ще осінь власноруч заводить у школу тисячі школярів, щоб вони навчалися, розвивали свої творчі здібності, таланти, спілкувалися з друзями.
Час летить, а разом із ними - змінюється життя суспільства: переосмислюються стереотипи, з'являються нові тенденції, зокрема і в освіті. Розпочався новий навчальний рік. Яким він буде - покаже час. Адже напередодні сталися значні зміни для учнів початкових класів. Однією з найочікуваніших є затвердження оновлених розвантажених програм для початкової школи. А логічним продовженням  цих змін- затвердження оновлених Орієнтовних вимог до контролю та оцінювання навчальних досягнень учнів початкових класів, а також нових   Методичних рекомендацій до викладання навчальних предметів.
Ці зміни є першими кроками до реформування освіти. Маємо констатувати: наразі педагоги мають доволі полярні думки щодо цих кроків. Хтось розуміє, що зміни неминучі, і вітає їх, а хтось для власного комфорту ладен і далі тупцювати на місці. Та заради справедливості варто сказати: зазвичай будь - які зміни зустрічають опір, проте з часом усе стає на місце.
Загалом одностайно схвалили розвантаження й оновлення програм початкової школи батьки. Ті з них, що створювали всі умови для розвитку своєї дитини змалку, болюче переживали її розчарування від шкільного навчання.
Упевнена, що ви, як і я , серед тих, хто вітає зміни. Пам'ятайте: що довше йдете до успіху, то він ближчий.Тож бажаю вам йти вперед, ні на крок не відступаючи від поставленої мети!Будьте успішними у новому навчальному році

Чому професія вчителя загубила свій шарм і духовність?

Це запитання, яке тривожить думки багатьох небайдужих до результатів своєї праці " Світ бідний на благородних людей і тому страждає",- стверджував видатний педагог Ш. Амонашвілі.
А дитина народилася для того , щоб стати благородною. Дехто з вас скаже, що мета занадто висока і нам самим інколи не вистачає благородства. Як же його виховати у дитині?
Так, учителі також люди.  У них також є бажання красиво відпочити, сучасно вдягтись, мати затишок і комфорт. І часто ось така незадоволеність веде до прояву не дуже позитивних емоцій  і дій. Добре б у особистому житті. А мова йде про вчительську роботу з дітьми.
Але справжній учитель  не може дратуватись, а навпаки, треба мати безмежне терпіння, спілкуючись з дитиною. Учитель має справу з чистими дитячими душами, тому мусить бути мудрим, розумним, здоровим і чесним. Так і у школі - наявність випадкових людей значно погіршує громадську думку про вчителів.
Китайська мудрість свідчить:" Якщо вчитель не живе так, як навчає, залиш його - це несправжній учитель".
Учитель змушений бути вище всіляких пліток та інтриг. І жити, і працювати так, щоб бути гідним тільки поваги та захоплення.
І... просто  горіти неосяжною любов'ю.

Моє Щастя

Чи знайдеться у світі  хоч одна людина, яка б не мріяла про щастя?
Але що таке щастя? Передумови успіху, задоволення і щастя закладені в нас самих, а тому навряд чи можна бути щасливим, не докладаючи жодних зусиль.
З цього випливає, що в житті можна планувати і радість.
Щастя, задоволення можна переживати тільки у теперішньому часі, згадувати минуле щастя чи уявляти майбутнє не означає відчувати справжнє щастя.
Для мене Щастя працювати в школі:  навчати дітей і вчитися разом із ними, дарувати таємниці відкриттів і радість пізнання, допомагати їм зрозуміти навколишній світ. ЩАСТЯ -  пишатися своїми випускниками, що зуміли стати гідними людьми. Я йду на урок. Хвилююся: адже треба, щоб кожному учневі було цікаво, комфортно. Поруч – мої колеги. Це надзвичайні люди! Майже всі вони оволоділи великим мистецтвом – бути вчителем! Багато чому їх навчила і навчилася у них. Дорожчого від цих взаємин нічого в світі немає! І в цьому теж моє учительське ЩАСТЯ.  Дзвенить дзвінок на урок... Я щаслива!

А навіщо, власне, самовдосконалюватись?

Життя і праця висувають щоразу нові й нові вимоги. Щоб їх задовольнити, людина не може зупинитися у своєму розвитку. Адже  і все людство протягом своєї тисячолітньої історії ніколи не було задоволене досягнутим.
Той, кого заспокоїть почуття самовдоволення, хто перестане працювати над самим собою, неминуче почне відставати. Таке самозадоволення завжди нездорове, більше того, воно шкідливе, оскільки згодом породжує невдоволення життям взагалі.
Щоб здійснити свої прагнення й бажання необхідно знати дещо більше, ніж те, чого нас навчили у школі чи вузі.
Скажу відразу: щоб досягти життєвого успіху, мало самих тільки благих намірів. Не поможе тут і нарікання, що, мовляв, он бачиш, як їй щастить, а я.... давнє прислів'я справедливо говорить: " Людина- коваль свого щастя". Ми завжди певним чином впливаємо на життєву ситуацію, що складається довкола нас, особливо на її розв'язання( хоча б уже тим, що певним чином ставимося до неї, що шукаємо з неї вихід). Звичайно, зважаємо  й на те, що можливості наші більшою мірою можуть бути обмежені.